Egyhangú szavazással a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) megvonta a Nemzetközi Ökölvívó-szövetségtől (AIBA) azt a jogot, hogy megszervezze a 2020-as tokiói olimpia boksztornáját.
A kizárás oka az AIBA korábbi korrupcióval vádolt vezetése, amely eladósította a szervezetet. A lausanne-i kongresszus döntése szerint nemcsak a sportág ötkarikás versenyeit, hanem a kvalifikációs sorozatot is a NOB bonyolítja le. Az olimpiai testület munkacsoportot hozott létre, ennek a feladata a kvalifikációs tornák és az olimpiai verseny megszervezése. A testület élére Vatanabe Morinarit (képünkön) nevezték ki, aki a Nemzetközi Tornaszövetség japán elnöke. Az elfogadott kvalifikációs rendszer alapján 2020 januárja és áprilisa között négy regionális – afrikai (Dakar), európai (London), ázsiai és óceániai (Kína), valamint amerikai (Buenos Aires) – tornát rendeznek, majd májusban lesz a világkvalifikációs verseny Tokióban.




