A negyeddöntők két meglepetésgyőztese, a Tottenham Hotspur és az Ajax Amsterdam csap össze egymással ma este a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. Holnap nagy taktikai csatát hozhat a Barcelona-Liverpool elődöntő.
Az UEFA-kupa 1984-es megnyerése óta nem állt a Tottenham olyan nehéz feladat előtt a nemzetközi porondon, mint most. Néhány éve még elképzelhetetlen lett volna, az elmúlt hónapokban pusztán valószínűtlen volt, ami most kézzelfogható közelségbe került: a londoni csapat az első számú klubtornán a döntőbe jutásért játszhat. Akadtak a Spursnek korábban is nagyszerű játékosai: Jennings – Perryman, Blanchflower, Mullery, Campbell – Ardiles, Hoddle, Gascoigne – Greaves, Lineker, Chivers, hogy idézzünk egy sebtében összerakott álomtizenegyet az elmúlt hatvan évből, nem elfeledkezve Dave Mackay-ről, Martin Petersről, vagy akár a mostani kor ászai közül Gareth Bale-ről és Luka Modricról sem, de ilyen siker közelébe nem került a nemzetközi porondon.
Ezért is bosszantó mind Mauricio Pochettino vezetőedző, mind a klub valamennyi szimpatizánsa számára, hogy az Ajax elleni hazai mérkőzésen biztosan nem játszhat a két legjobb csatár, a sérült Harry Kane és az eltiltott Szon Hung Min. A Spurs nevében nyilatkozók nagyon visszafogottak, nagy sikernek könyvelnék el a legkisebb különbségű győzelmet is, de hangsúlyozzák, lehetőleg ne kapjon gólt a csapat. A Tottenham a legutóbbi három londoni BL-meccsén nem kapott gólt, pedig az ellenfél a Borussia Dortmund, az Internazionale és a Manchester City volt.
Az Ajax Louis van Gaallal 1995-ben megnyerte a BL-t, a mostaninál egy lényegesen erősebb kerettel. Óriási pénzeket nyerhetett az, aki arra fogadott tavaly nyáron, hogy a mostani gárda bejut a BL elődöntőjébe. S immár nem is gondolják ezt az amszterdamiak végállomásnak! Mitől ijedjen meg egy csapat, amelyik elbúcsúztatta a Real Madridot és a Juventust? A majdnem negyedszázaddal ezelőtti játékosok szétszóródtak már a világban – Seedorf és Kluivert Kamerunban edző, Frank de Boer az Atlanta United menedzsere, Kanu Nigériában, Litmanen Finnországban él, csak néhányukat kiemelve –, a mostani csapatot a nyáron szedik majd szét a még gazdagabb klubok. A BL-döntő vagy netán a BL-győzelem jelentősen emelheti az árfolyamokat.
A Liverpool már pénteken lejátszotta a bajnoki mérkőzését, könnyed játékkal 5–0-ra kiütötte a Huddersfieldet. Jürgen Kloppnak leginkább az okoz fejfájást, hogy játszhat-e a könnyebben sérült
Roberto Firmino a Barcelona ellen.
A spanyol lapok szerint a két exliverpooli, Luis Suárez és Philippe Coutinho is bekerül a katalánok kezdő tizenegyébe. A Barcelonánál egyébként különleges évet élnek meg: a futballtörténelemben először egy klub férfi, női, U19-es és futsalos csapata is bekerült a maga sorozatában a BL elődöntőjébe. A „kispályások” és az ifik elvéreztek az utolsó előtti akadálynál, ellenben a nők bejutottak a május 18-i, budapesti döntőbe. Messinek és társainak célja, hogy utánozza a hölgyeket. w
Bajnokok Ligája, elődöntő. Ma: Tottenham–Ajax 21 óra (tv: M4). Szerda: Barcelona–Liverpool 21óra (tv: M4).




