Egy győzelemmel és egy vereséggel zárult a világbajnoki felkészülés

Felemás jéghokis vb-főpróba

Sport
  • 2019.04.23. - 00:14

A magyar férfi jégkorong-válogatott utolsó felkészülési mérkőzésén, Milton Keynesben 3–1-es vereséget szenvedett az A csoportos Nagy-Britanniától.

A csapat a vb-címvédő svédek elleni találkozóval indította a felkészülést, és szoros mérkőzésen 4–3-ra kikapott a Tüskecsarnokban. Ezt követően Miskolcon kétszer is a lengyelekkel mérkőzött, s előbb szétlövéssel 2–1-re, majd rendes játékidőben 4–2-re nyert. Szerdán a Tüskecsarnokban 7–4-re diadalmaskodott a szlovénok felett, majd szombaton Coventryben 6–1-re legyőzte az A csoportos olaszokat. A britek elleni, vasárnapi találkozó első harmadában a házigazda szerzett vezetést, s bár Sofron István egyenlített, a házigazdák újra előnybe kerültek, majd a második húsz perc elején beállították a végeredményt. Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttesének a kazahsztáni divízió I/A világbajnokságon április 29. és május 5. között a házigazda válogatott mellett a szlovén, a fehérorosz, a dél-koreai és a litván csapat lesz az ellenfele. Az első két helyezett játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n.

Reklám