Gallai István, a hazai sportági szövetség főtitkára a 150 nappal a rajt előtt rendezett sajtótájékoztatón erősítette ezt meg azután, hogy jó darabig úgy volt, a Margitszigetre kerül át a verseny. Klaus Schormann, a nemzetközi szövetség elnöke elmondta, az a céljuk, hogy a nézők egy székből végigkövethessék a versenyeket, ami itt meg fog valósulni. A szervezők mobilmedencét építenek a lelátó elé, és az úgynevezett bónuszvívás pástja is ott kap majd helyet. Schormann azt is megemlítette, hogy most először zajlik majd az öttusával párhuzamosan laser-run (lézerlövészetes futás) világbajnokság is.



