A magyar szurkolói vandalizmus elfojtására tett intézkedések (büntetés a klubnak, szurkolói kártya bevezetése) többekből visszás érzelmeket váltottak ki, mások azonban köszöntik az újításokat. Annyi bizonyos, vannak országok, amelyekben számos életet lehetett volna megmenteni a fentieknél enyhébb szankciókkal is.
Vasárnap nyolc São Paolo-drukkert öltek meg brutális kegyetlenséggel Brazíliában. A férfiakat a földre kényszerítették, majd közvetlen közelről fejbe lőtték őket. (Egyiküket nem a fején érte a találat, de olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy abba a kórházba szállítása közben belehalt.) Az áldozatok éppen csapatuk következő mérkőzésére készültek, transzparenseket gyártottak és húst sütögettek, ahogyan azt kell, amikor rájuk támadtak. Mint később kiderült, a nyolc férfit nem azért ölték meg, mert a São Paolo ultrái közé tartoztak, az indok sokkal inkább abban keresendő, hogy Brazíliában a szurkolói csoportok gyakran bűnszervezetekkel fonódnak össze, ahogyan az ebben az esetben is történt. A gyilkosságok egy drogkartell elleni leszámolás következményének tekinthetők. (A kép árnyalásához hozzátartozik, hogy az agresszív és gyakran büntetett előéletű ultrákat maguk a csapatok anyagilag is támogatják a klubvezetés megválasztásakor tanúsított támogatásért cserébe). A fenti eset tehát nem futballhuligánok műve volt, ez azonban nem változtat a tényen, hogy Brazíliában sokan esnek áldozatul a szurkolói vandalizmusnak.




