Elhunyt Ambrus Tamás

Az FTC örökös bajnok vízilabdázója hosszan tartó betegség után hunyt el

Sport
  • 2015.04.16. - 09:50

Ötvenegyéves korában elhunyt Ambrus Tamás, az FTC örökös bajnok vízilabdázója - közölte a klub.  

Ambrus Tamás 1964. június 27-én született Budapesten, a családi hagyományoknak megfelelően tizenegy évesen vízilabdázni kezdett. Tizenhat évesen debütált az élvonalban, édesapja Ambrus Miklós olimpiai bajnok után ő is kapusposzton szerepelt. Pályafutása első húsz évében a Ferencvárosban védett, összesen 306 mérkőzésen játszott a zöld-fehér csapatban.

Az FTC-vel 1988-ban és 1990-ben bajnokságot nyert, 61-szer hívták be a válogatottba, a nemzeti csapattal részt vett az 1986-os madridi világbajnokságon, és az 1985-ös szófiai Európa-bajnokságon. 1990-ben külföldre szerződött, az RN Florentia játékosa volt, 1993-tól a BVSC-ben folytatta pályafutását, ahol két bajnoki címet nyert.

Aktív pályafutását követően 1998-ban és 1999-ben a BVSC másodedzőjeként bajnokságot nyert. 2000-től négy éven keresztül dolgozott edzőként Firenzében, majd hazatért és hat évig dolgozott a PVSK-nál vezetőedzőként. 2010-ben visszatért nevelő együttesébe, ahol három évig volt az FTC vezetőedzője, majd haláláig a klub vízilabda szakosztályának vezetője volt.

Ambrus Tamásnak nagy szerepe volt abban, hogy Gerendás György visszatérjen a Fradiba. Tavaly agyi lymphomát diagnosztizáltak nála. Hosszan tartó betegséget követően április 16-án halt meg.

 

Elhunyt Ambrus TamásAz FTC örökös bajnok vízilabdázója hosszan tartó betegség után hunyt el#AmbrusTamás #vizilabda #FTC #MagyarHírlap

Posted by Magyar Hírlap on 2015. április 16.
Reklám