Csődvédelmet kért az NB I-es győri labdarúgócsapatot működtető Győri ETO FC Kft. Korábban még arról írtak, hogy a klub első és utánpótláscsapatai pályára lépnek a hétvégi fordulóban. A csapat tulajdonosa az a Quaestor cégcsoport, amely a héten csalás gyanújába került. A klub a botrány hétfő esti kirobbanása óta most szólal meg először.
A futballklub honlapján olvasható rövid közlemény szerint a lépésre a "közvélemény előtt ismert okok miatt" került sor pénteken. A tájékoztatásból kiderül az is, hogy a kft. a partnereivel már felvette a kapcsolatot, és folyamatosan tárgyal a klub jövőjéről. A helyzet azzal vált nehézzé a Győri ETO FC-nél, hogy hétfőn öncsődöt jelentett a Quaestor Financial Hrurira Kft., a klubot tulajdonló Quaestor Csoport egyik cége.
A győri klub a honlapján arról is tájékoztatta szurkolóit pénteken, hogy az NB I-es, a női NB II-es, az NB III-as és valamennyi korosztályos együttes pályára fog lépni a hétvégi fordulóban, így megrendezik a Győri ETO FC-Lombard Pápa Termál FC OTP Bank Liga-mérkőzést is hétfőn.
Nézőket toboroznak
A Facebookon péntek délutáni közleményében kifejteik: "Fontosnak tartjuk, hogy a kialakult helyzet áttekintését követően már a lehetséges megoldásokat előkészítve tegyünk bejelentéseket akkor, amikor azok vállalhatóak és hitelesek” - írták közleményükben. “Köszönjük sokaknak azt az aggódó érdeklődést, ami a 111 éves klubunk jövőjével kapcsolatban eljutott hozzánk, és köszönjük a türelmet és a megértést is, hogy elfogadták: a jelenlegi körülmények között az elmúlt napokban nem tudtunk a nyilvánosság elé állni – és most sem tudunk még ennél több információval szolgálni”.
"Arra kérünk mindenkit, akinek valaha fontos volt az ETO, a hétfői mérkőzésen jelenlétével támogassa klubunkat, hogy idővel újra olyan sportélményeket élhessünk át együtt, mint amiket közösen már átéltünk”.
A Quaestor esetleges pénzügyi támogatásának kiesésével teljesen bizonytalanná vált a csapat finanszírozása, igaz mind a város, mind az Audi jelentős támogatást nyújt a klubnak. Ezen felül több százmillió forint folyik be évente a tévéközvetítéskből is.



