Nem beszél angolul a párizsi metróban a Chalsea szurkolói által inzutlált francia férfi, ezért nem teljesen értette, mit mondtak neki, egy dolog viszont világosan látott: hogy a bőrszíne miatt támadják. Az esetről készült videófelvételek bátorságot adtak neki, hogy feljelentést tegyen a rendőrségen.
A Le Parisien-nek nyilatkozott a lap által csak Souleymane S-ként megjelölt férfi. A harminchárom éves, három gyermekes apuka nem számolt be otthon az incidensről: Mit mondhattam volna a gyermekeimnek? Hogy apát lelökték a metróról, mert fekete?" - fakadt ki a férfi.
Souleymane Párizsban nőtt fel, jelenleg is ott él, egy gyárban dolgozik a Richelieu-Drouot metróállomás közelében, ahol az incidens történt. A Chalsea futballklub néhány angol szurkolója nem engedte felszállni a férfit a metróra. "Nem igazán értettem, mit mondanak nekem, mivel egy szót sem beszélek angolul. Annyit sikerült kivennem az egészből, hogy Chalsea szurkolók, és hogy a bőrszínem miatt inzultálnak." Hozzátette: "Egész életemben együtt kell élnem a rasszizmussal, nem is lepett meg különösebben az eset, bár az igaz, hogy a metróban még nem fordult elő hasonló."
Souleymane nem tudta, hogy filmezik. Miután látta a felvételt és beszélt a nyilvánosságnak a történtekről, ahhoz is elég bátornak érzi magát, hogy feljelentést tegyen a szurkolók ellen a hatóságoknál.
Forrás: The Guardian



