Mocsai világszintű központot akar

Oktatás.  Több száz fiatal érdeklődő volt a Testnevelési Egyetem nyílt napján

Sport
  • 2015.01.19. - 15:56

Világszínvonalú oktatást ígért az ősszel újra önállóvá vált Testnevelési Egyetemen (TF) Mocsai Lajos, az intézmény közelmúltban kinevezett új rektora, akinek ebben a beosztásában az egyetem nyílt napján volt az első nyilvános szereplése.

mocsai-lajos-nagy
Mocsai Lajos (Fotó: MH)

A férfi és női kézilabda-válogatott korábbi szövetségi kapitánya beszédében hangsúlyozta, hogy az idén kilencvenéves TF – amellett, hogy meg kívánja őrizni hagyományait – jelentős megújulás előtt áll. „Az oktatásképzési tartalmakat szeretnénk úgy formálni, hogy a TF nemcsak Európában, hanem azon kívül is újra a legkiemelkedőbb testnevelő és sportkulturális egyetemek közé kerüljön, és világszintű oktatási központtá váljon” – jelentette ki a rektor. Beszélt arról is, hogy mivel a kormány stratégiai ágazatként kezeli a sporttal, a testneveléssel kapcsolatos területet, ezért olyan sporttudományos egyetemet épít, amely naprakész elméleti és gyakorlati tudást ad majd az ott tanulóknak. Ezzel összhangban a következő két-három évben jelentős létesítményfejlesztés előtt áll az egyetem.

A nyílt nap iránt nagy volt az érdeklődés, a mintegy hatszáz fiatal olyan ismert, sikeres sportolóktól tudhatta meg, miért érdemes TF-esnek lenni, mint az olimpiai bajnok kajakos, Dombi Rudolf, valamint az olimpiai és világbajnok úszó, Kovács Ágnes.

Reklám