A múlt héten négy napig a Honda gyári túraautó-világbajnoki csapatánál járt Spanyolországban Michelisz Norbert. A WTCC idei szezonjában a negyedik helyen végző magyar pilóta a jerezi teszten a rossz időjárás miatt nem vezette az egyetlen rendelkezésre álló új versenyautót.
„Még úgy is nagyon hasznos volt ez a túra, hogy végül nem ülhettem autóba – mondta Michelisz. – Most először ugyanis bekerültem a belső körbe. Meg tudtam figyelni az autó viselkedését mozgás közben, de az időm nagy részét inkább a garázsban töltöttem, hogy a mérnökökkel böngésszem a beérkező információkat.”Az idén legjobban szereplő hondás pilóta korábban úgy nyilatkozott, karácsonyig eldől a sorsa, hogy marad-e a Zengő Motorsportnál vagy jövőre már gyári pilóta lesz belőle. Nos, mint Michelisz lapunknak elárulta, egyelőre húzódik a döntés, az idén már nem valószínű, hogy pont került a történet végére. A magyar pilóta úgy látja, hogy legkésőbb január közepéig tisztázódik a jövője.