A spanyolok után pénteken este a norvégok is bejutottak a horvát-magyar közös rendezésű Európa-bajnokság fináléjába. A döntőnek a Papp László Budapest Sportaréna ad otthont.
Az olimpiai bajnok norvég válogatott legyőzte a svéd csapatot a pénteki második elődöntőben, így a spanyolok után bejutott a vasárnapi fináléba a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon. A spanyol csapat Montenegrót verte meg a döntőbe jutásért.
Az Eb elődöntőjét és a döntőt is vasárnap, a Papp László Budapest Sportarénában rendezik. Előbbit 15.30-kor, a finálét 18.00-kor játsszák.



