A magyar válogatott óriási küzdelemben az utolsó tíz percben két gólós hátrányból állt fel és létfontosságú 20-19-es győzelmet aratott Románia ellen a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjében szombaton. A második félidő végén a csereként beálló Tóth Gabriella nyerő stratégiának bizonyult, a 18 éves irányító két sorsdöntő találatot szerzett a végjátékban. A dánok elleni hétfői találkozó tétje az lesz, hogy melyik csapatnak marad esélye a négy közé kerülésre.

Középdöntő, I csoport (Debrecen), 1. forduló
Magyarország-Románia 20-19 (10-8) Debrecen, Főnix Csarnok, 5000 néző, v: Zotin, Volodkov gól: Triscsuk 4/2, Szucsánszki 4, Tomori 3, Kovacsics 2/1, Tóth 2, Bulath 1, Bódi 1, Mayer 1, Mészáros 1, Kovacsicz 1, illetve Neagu 8/4, Bradeanu 3, Perianu 2, Babeanu 2, Pirvut 1, Ciuciulete 1, Chintoan 1, Chiper 1
Szombati mérkőzések
Norvégia-Spanyolország 29-26 (16-16)
Dánia-Lengyelország 28-19 (9-9)
A csoport állása: 1. Norvégia 6 pont, 2. Magyarország 4 (75-69), 3. Spanyolország 4 (82-77), 4. Dánia 3, 5. Románia 1, 6. Lengyelország 0 Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik az ötödik helyért játszik.



