Nincs telt ház a magyar–horvát közös rendezésű női Európa-bajnokságon, s Horvátországban tovább csökkenhet az érdeklődés, mert válogatottja nem jutott a középdöntőbe.
Az eszéki D csoportban a francia válogatott 27–16-ra kiütötte a szerbeket, a címvédő Montenegró pedig 28-24-re nyert Szlovákia ellen, s már készülhet a középdöntőre. A harmadik továbbjutást jelentő helyért ma a nullapontos Szerbia és Szlovákia csapata csatázik.
Az A csoportban meglepetésre Lengyelország 29–26-ra legyőzte Oroszországot, amely így kiesett. A csoportelsőséget eldöntő magyar–spanyol mérkőzésről a Magyarhirlap.hu honlapon olvashatnak.



