Öt gólt szerzett a Videoton és a Debrecen

Labdarúgás. Legendákat köszöntöttek Újpesten

Sport
  • 2014.12.01. - 15:56

Gólfesztivált rendezett az NB I. tavaszról áthozott 16. fordulójában a hétvégén a Videoton és a Debrecen.

futballisták 20141201
Futballisták is voltak szombaton a Szusza Ferenc Stadionban. A hatvanas-hetvenes évek újpesti aranycsapatának tagjait köszöntötték (balról jobbra): Fazekas László, Borbély László, Dunai Antal, Harsányi László, Göröcs János, Tóth András, Nagy László, Juhász Péter, Kellner Jenő és Várhidi Pál (Fotó: Kövesdi Andrea)

Az előbbi Pápán nyert 5–0-ra, a Loki pedig a keleti rangadón verte ugyanilyen arányban hazai pályán, a Nagyerdeit Stadionban az újonc Nyíregyházát. Újpesten a hatvanas-hetvenes évek aranycsapatának meghatározó játékosait köszöntötték, de sok örömük nem lehetett a legendáknak a látottakban, utódaik ugyanis csak kínkeservesen tudtak győzni 1–0-ra a kiesés elől menekülő, utolsó helyezett Szombathelyi Haladás ellen.


NB I., 16. forduló: Újpest–Haladás 1–0 (0–0), Szusza Stadion, 1806 néző, gól: Stanisavljevic (76.), MTK–Pécs 3–2 (1–2), Bozsik Stadion, 500 néző, gól: Torghelle (4.), Csiki (65., 87.), illetve Frank (24.), Nagy J. (44.), Pápa–Videoton 0–5 (0–3), Pápa, 400 néző, gól: Nikolics (9., 14.), Gyurcsó (44.), Stopira (59.), Feczesin (69.), PAFC–Diósgyőr 1–0 (1–0), Felcsút, 1661 néző, gól: Gohér (45.), FTC-KTE 3–1 (0–1), Üllői út, 3627 néző, gól: Lauth (54., 68.), Lamah (62.), illetve Vukasovic (42.), DVSC–Nyíregyháza 5–0 (3–0), Debrecen, 2850 néző, gól: Sidibe (12., 72.), Tisza (26., 33.), Szakály (92.), Győri ETO–Paks 2–2 (0–0), Győr, 1227 néző, gól: Kvilitaia (63.), Lipták (75.), illetve Simon A. (73.), Bartha (91.)

Reklám