Nem elég, hogy a finn válogatott egyik játékosát meglopták budapesti szállodájában, kiderült, hogy öt finn játékos Budapesten ételmérgezést szenvedett - közölte Mixu Paatelainen finn szövetségi kapitány Slovákiában az Index szerint. A pénteki EB selejtezőn a Dárdai vezette magyar válogatott 1:0-ra győzőtt.
Kari Arkivuo, Sebastian Sorsa, Veli Lampi, Sakari Mattila és Teemu Tainio könnyített edzésen vettek részt gyomorproblémáik miatt. Állapotuk csak lassan javul, a folyamatos hányás miatt a súlyukból is vesztettek Arkivuo, a svéd BK Häcken hátvédje azt mondta, már jobban vagy, de ha hétfőn lett volna a meccs, biztosan nem tudott volna pályára lépni. Egy hatodik játékos pedig térdsérülésével bajlódik, várhatóan a barátságos meccsre sem fog felépülni.
A pénteki budapesti meccs előtt a finn csapat egyik tagjától, Roman Eremenkótól ismeretlenek ellopták a pénztárcáját, a tabletjét, az útlevelét és személyes tárgyait egy budapesti szállodában.



