A párbajtőröző Esztergályos Patrik, valamint 200 méteres vegyesúszásban Grátz Benjámin aranyérmes lett a kínai Nankingban zajló ifjúsági olimpián. Hétfőn a magyarok összesen négy arany- és két bronzérmet nyertek.
Esztergályos és Grátz mellett a cselgáncsozó Gercsák Szabina (63 kilogramm) és az úszó Szilágyi Liliána (200 méter pillangó) győzött, míg utóbbi sportágban Sztankovics Anna (a Magyar Olimpiai Bizottság előzetes közlésével szemben nem 100, hanem 50 m mellen), valamint Szabó Norbert (200 m vegyes) harmadik lett.




