Három-három arany és ezüstöt szereztünk a szombati Kajak-kenu EB döntőkben

A parakenus döntők során is jól szerepeltek a magyarok

Sport
  • 2014.07.12. - 20:29

Győzött ezer méteren a kajakos Csipes Tamara, a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros, valamint 500-on a női kajaknégyes, míg a kenus Vajda Attila, a Medveczky Erika, Sarudi Alíz kajakos duó és a kenunégyes második lett, ugyancsak egy kilométeren.

Elsőként az Ausztráliából idén hazatért Csipesnek, vagy ahogy a helyi műsorközlő mondta, Tamara Csipesznek szurkolhatott a döntőkre szinte teljesen megtelt lelátókon drukkoló magyar tábor. A női kajak egyesek 1000 méteres döntőjéből hiányzott a korábban magyar színekben világbajnok, címvédő szerb Ruzicic-Benedek Dalma, aki a hírek szerint egészségi okokból nem indult el a fináléban. Távollétében a svéd Sofia Paldanius kezdett a legjobban, Csipes, a szám 2011-es világbajnoka az üldözők között haladt. Egészen féltávig ez volt a helyzet, aztán a magyar kajakos felzárkózott, le is hagyta az éllovast, és a hajrára is elsőként érkezett. Az utolsó métereken aztán a skandináv rivális visszatámadott, de ez már nem volt elég, mert a magyar versenyző, ha minimális különbséggel is, de elsőként haladt át a célvonalon.

Kajak kenu
Reklám