Argentína megszegte a FIFA előírásait

Háromszázezer frankos pénzbüntetést kaptak

Sport
  • 2014.07.11. - 10:21

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) 300 ezer svájci frankra (mintegy 76,5 millió forintra) büntette az argentin sportági szövetséget, mivel több hivatalos sajtótájékoztatón nem vett részt játékos a válogatott képviseletében.

Alejandro Sabella
Alejandro Sabella 

A FIFA fegyelmi bizottsága csütörtökön jelentette be: azzal, hogy a legutóbbi négy sajtótájékoztatón csak Alejandro Sabella szövetségi kapitány képviselte Argentínát, megszegték a brazíliai világbajnokság médiával kapcsolatos előírásait. A szakvezető mellett ugyanis a szabályok szerint legalább egy játékosnak meg kell jelennie a mérkőzések előtti napon tartott hivatalos médiaeseményen.

Az argentin válogatott Németországgal játszik a torna vasárnapi fináléjában.


Forrás: AP, MTI

Reklám