Orosz ballisztikus rakéták csaptak le Kijevre

Kilencen meghaltak, 30-an megsérültek

Oroszország-Ukrajna
  • 2026.08.02. - 02:09
orosz ukrán háború kijev
Újabb orosz ballisztikus rakétákkal végrehajtott támadások érték Ukrajna több települését isAFP/Sergei Supinsky

Az oroszok szombatra virradóra ballisztikus rakétatámadást intéztek Kijev ellen, amelynek következtében kilencen életüket vesztették, 30-an pedig megsebesültek.

A jelentés szerint „9 ember meghalt, 30-an megsérültek az orosz ballisztikus támadás következtében”. A főváros 5 kerületében volt tűz és pusztítás is.

A Szolomjanka kerületben két ember meghalt és nyolcan megsérültek, köztük két gyermek. Az egyik helyszínen egy többszintes lakóépület részben megsemmisült és kigyulladt, egy másikon pedig autók égtek a parkolóban. Három embert szállítottak kórházba, a katasztrófavédők 35 embert kimenekítettek az emeletekről, a tüzet eloltották. Tűz ütött ki és pusztított egy irodaépületben és egy másik nem lakóépületben. Egy másik helyszínen autók égtek és házak rongálódtak meg.

Darnyica kerületben „7 ember meghalt, 14-en megsérültek, közülük 2 gyermek. A katasztrófavédők eloltották a tüzeket. Emellett egy krátert fedeztek fel az egyik téren. Az egyik utca mentén a járda több szakasza lángokban áll” – jelentette az DSZNSZ.

Sevcsenkivszko kerületben tűz ütött ki egy lakóépületben, és egy mentőautó is kigyulladt a támadás során. A tüzet eloltották, az egyik helyszínen egy sérültet találtak. Egy filmstúdió területén is tűz keletkezett, amelyet lokalizáltak.

Dnyipro és Pecsersz kerületekben a támadás során az előbbiben egy üzlet megrongálódott, az utóbbiban pedig négy magánlakás és egy melléképület is megrongálódott.

Vitalij Klicsko polgármester új adatokat közölt: szombat reggelig 28 ember sérült meg a fővárost ért rakétatámadás következtében, köztük négy gyermek. 17 embert ápolnak kórházban. 9 kijevi lakos halt meg - írta meg a kárpátalja.info.

Reklám