Oroszország-Ukrajna
Orosz drón csapódott be Csernobilba
Egy kiégett nukleáris fűtőelem-raktárát érte a támadás

A támadás az ukrán nukleáris létesítmények biztonságával kapcsolatos fokozódó aggodalmak közepette történt, miközben Oroszország továbbra is az energiarendszerhez és a nukleáris ágazathoz kapcsolódó infrastruktúrát veszi célba.
„Jelenleg nem mértek a sugárzásbiztonsági határértékeket meghaladó értékeket. De Oroszország ismét túllépte még a saját, eddig is példátlan arroganciájának határait” – mondta Volodimir Zelenszkij. „Egy kritikus infrastruktúráról van szó, és ez egy rendkívül gyáva orosz támadás volt.”
Az Energoatom tájékoztatása szerint a drón helyi idő szerint hajnali 2:10 körül csapódott be a létesítmény területén. A támadás részben megrongálta a konténerek fogadására szolgáló épületet, amelyben ugyanakkor nem tároltak kiégett nukleáris fűtőelemeket.
A becsapódás nyomán mintegy 40 négyzetméteres tűz keletkezett, amelyet később sikerült eloltani. Az Energoatom közlése szerint személyi sérülés nem történt.
A létesítmény, a Központi Kiégett Nukleáris Fűtőanyag-tároló az ukrán atomerőművekben keletkező kiégett nukleáris fűtőelemek hosszú távú tárolására szolgál - írta meg a Kyiv Independent.
