A székesfehérvári Vörösmarty Színházban ünnepélyes díjkiosztóval zárult vasárnap a Művészeti Egyetemek Találkozója.
Alkotásaikkal jelen voltak a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem művészeti karának hallgatói, produkcióikkal felléptek a Magyar Táncművészeti Egyetem, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Színház- és Filmművészeti Egyetem növendékei. Cser-Palkovics András polgármester bejelentette, hogy a város jövőre is támogatja a MET megvalósítását, írta az MTI. A fődíjat, a Pelikán-díjat, Székesfehérvár város egy éven át juttatott havi 100 ezer forintos támogatását Nagy Péter István, a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója érdemelte ki. A Videoton Holding Zrt. 100 ezer forintos különdíját Süle Tamás, a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatója vehette át, míg az Alba Regia Teátrum Alapítvány a Vörösmarty Színházért különdíját a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának a programban részt vett hallgatói kapták.



