Francia és magyar diákok mutatták be Arany János Toldi című elbeszélő költeményének kétnyelvű változatát Párizsban.
Az Arany-emlékév keretében létrehozott előadás pénteken este a Párizsi Magyar Intézetben, szombaton pedig a Philippe Rameau Konzervatóriumban volt látható – tájékoztatta az MTI-t Havasi János, a Párizsi Magyar Intézet igazgatója. Arany János művét Perényi Balázs fiatal magyar rendező és Sylvie Pascaud drámapedagógus állította színpadra budapesti középiskolások és egyetemi hallgatók, valamint a párizsi Philippe Rameau művészeti konzervatórium diákjainak közreműködésével. A Philippe Rameau Konzervatórium nemrég csatlakozott a kulturális intézet partneri köréhez. Pálvölgyi Balázs, a Párizsi Magyar Intézet oktatási titkára szeptemberben Kodály-szemináriumot és kerekasztalt szervezett az iskola tanárainak és diákjainak közreműködésével, novemberben a tervek szerint pedig Kodály-hangversenyt rendez az intézet a konzervatórium művészeti együtteseinek fellépésével. Havasi János igazgató ezen felül megállapodást kötött Jean-Charles Tillet főtitkárral a Philippe Rameau Konzervatórium és a Párizsi Magyar Intézet közötti hosszabb távú együttműködésről.



