Az idén a korábbinál több nemzetközi sztár ad koncertet a Sziget fesztiválon, miután a befektetőkkel közösen 12 százalékkal, 8,6 milliárd forintra tudták növelni a költségvetést, és csak a nagyszínpados fellépőkre egymilliárddal többet költhetnek – mondta el tegnap Kádár Tamás főszervező, a Sziget budapesti sajtótájékoztatóján.
A távirati iroda tudósítása szerint hozzátette: az idei húzónevek között van az első magyarországi koncertjére készülő amerikai dalszerző-énekesnő Lana Del Rey, a szintén amerikai rapper Kendrick Lamar, de fellép mások mellett a Gorillaz, a Mumford and Sons, a Dua Lipa, Kygo és az Arctic Monkeys is. A fesztivál szervezői együttműködési megállapodást írtak alá az idén hetvenéves Izrael Állammal, amelynek részeként a Sziget egy hete alatt, augusztus 8. és 15. között számos izraeli művész lép fel. Az idén huszonöt éves rendezvényre életre hívták a Love Revolution kampányt, amelynek főbb céljai közé tartozik az erőszak- és félelemnélküliség, az élhető Föld, valamint az alapvető emberi jogok érvényesülése.



