Megnyílik Szóhág grandiózus múzeuma

Újabb egyiptomi látványosság

Kultúra
  • 2018.08.14. - 03:16

Több évtizednyi várakozás után hamarosan megnyitja kapuit a felső-egyiptomi Szóhág városának grandiózus új múzeuma.

 A Szóhági Nemzeti Múzeum 1993-ban megkezdett építési munkálatait számos alkalommal meg kellett szakítani a műszaki részleteket, belsőépítészeti megoldásokat és kiállítási tárgyakat érintő viták, valamint finanszírozási problémák miatt. Két évvel ezelőtt azonban a munkálatok felgyorsultak és a múzeum a tervek szerint a jövő héten nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt – írta az MTI. Az intézmény bemutatja a régészeti lelőhelyekben gazdag kormányzóság, ezen belül is székhelye, Szóhág, valamint Abüdosz egyedülálló történetét, valamint azokat a helyi uralkodókat, akik kulcsszerepet játszottak az egyiptomi civilizáció formálásában.

Reklám