Az 1956-os forradalom és szabadságharc leverését követő megtorlások áldozatai előtt különleges koncerttel tiszteleg a Magyar Nemzeti Galéria.

November 4-én Böröcz András Akasztottak című, platánfákból üreges ütős hangszernek kifaragott szoborcsoportján (képünkön) Dés László zenedarabja szólal meg egyszeri alkalommal, hegedű-, brácsa- és csellóművészek közreműködésével. A Szépművészeti Múzeumban őrzött, tizenhét platánfából faragott figura üreges törzsű, így megszólaltatható. A New Yorkban élő szobrász 1990-ben egy zeneszerző segítségével készítette el. Dés László 1997-ben írt zenét erre, amelyet 1999-ben adtak elő, most ennek bővített, újradolgozott változata hangzik el.



