Frenreisz Károly holnap lesz hetvenéves

Kultúra
  • 2016.11.07. - 02:24

November 8-án lesz hetvenéves Frenreisz Károly rockzenész, énekes, basszusgitáros, a Metró, majd az LGT zenekar tagja, a Skorpió együttes vezetője.

Frenreisz
(Fotó: Hegedüs Róbert)

Frenreisz a Gundel család leszármazottja, testvére Bujtor István színész, féltestvére Latinovits Zoltán. Ötévesen kezdett el zongorázni, kamaszként viszont a klarinétot választotta. A Metró együttes legjobb időszakának volt részese, és az 1971 tavaszán létrejött Locomotiv GT kezdeményezését is neki tulajdonítják. Később létrehozta a Skorpió együttest, amellyel bejárta szinte egész Európát. A népszerű rockzenész 2012-ben Budapest díszpolgára lett, 2015-ben megkapta a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét, 2016-ban Fonogram Életmű-díjjal ismerték el.

Reklám