Az örökösök Bernben hagyják a Cézanne-képet

Marad A Saint-Victoire-hegy

Kultúra
  • 2018.07.05. - 02:31

A Berni Művészeti Múzeum tulajdonában marad Paul Cézanne La Montagne Sainte-Victoire (A Saint-Victoire-hegy) című festménye, mert a Cézanne család elismerte jogos tulajdonosként a múzeumot.

Az alkotást néhány éve fedezték fel Cornelius Gurlitt műgyűjtő salzburgi házában. Gurlitt 2014-ben halt meg, hatalmas gyűjteményét a Berni Művészeti Múzeumra hagyta. Berlini eredetkutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a festmény esetében nem merül fel az a gyanú, hogy nácik által elrabolt alkotásként került a Gurlitt-hagyatékba. Ugyanakkor továbbra is tisztázatlan, hogy a festmény hogy jutott Gurlitt apjának, Hildebrand Gurlittnak, Adolf Hitler egykori műkereskedőjének a tulajdonába, írta az MTI. A Cézanne család magának követelte a képet. A megegyezés értelmében a család a festményt rendszeresen bemutathatja az Aix-en-Provence-ban lévő Musée Granet-ban.

Reklám