Szeptember 29-től november 5-ig tart az idei OFF-Biennále Budapest, a független kortárs művészeti színtér szemléje. A szervezők közlése szerint a második világháború utáni Gaudiopolis, Sztehlo Gábor evangélikus lelkész gyermekköztársasága lesz a téma.
A történetéből kiindulva a művészek témája az lesz, hogy a gyorsan változó politikai környezetben miért fontos ma is az egyéni kiállás, az oktatás, a közösségépítés és a demokrácia, és hogy mi lehet a szerepe ebben a gyerekeknek, a játéknak, az örömnek és a művészetnek. Lesznek performance-ok, installációk, utca- és dokumentumszínházi előadások, vizsgálják majd a társadalmi utópiákat, a táncházmozgalom közösségi és nevelési tapasztalatait. A végleges program szeptember közepére készül el.



