Öt év után új lemezzel tér vissza az örmény etnorock nagyköveteként ismert Deti Picasso, amelyet csütörtökön mutatnak be az A38 Hajón. A Magyarországon élő örmény testvérpár által alapított együttes a világzenei folk-rock egyik különleges szinfoltja.
A Moszkvából származó, de már nyolc éve Magyarországon élő örmény testvérpár, Gaya és Karen Arutyunyan által alapított Deti Picasso a rock, a pop és az örmény népi hagyományokat ötvözi. Lüktető, lendületes zenei alap, keleties hangulat, amit az együttes fronténekesnőjének, Gayának szuggesztív színpadi jelenléte tovább emel.
A csapat tavaly már átalakult tagsággal adott egy bemelegítő koncertet az A38 Hajón, és a rajongók pénzügyi hozzájárulásának segítségével elkészítették új albumukat, amely a Motherland nevet viseli. Az együttes számára mindig is kulcskérdés volt - mind művészileg, mind érzelmileg - az anyaföldhöz fűződő viszony. Gaya egy interjúban kifejtette, hogy csak a hagyományok, a gyökerek tudják megmenteni a világot. A kortárs "világzene" egyik legkülönlegesebb produkciója, a Deti Picasso csütörtökön az A38 Hajón mutatja be új lemezét. Előzenekarként az osztrák folkpunkmetál kvartett, a Gasmic Gilmore lép fel.
A zenekar tagjai:
Gaya Arutyunyan: ének, billentyűsök
Karen Arutyunyan: gitár
Anasztázia Razvaljajeva: hárfa
Porteleki Áron: dob, brácsa
Vendégzenészek:
Márkos Albert - cselló
Tijana Stankovic - hegedű
Deti Picasso
A38 Hajó
Október 15, 20 óra



