Vidnyánszky Attila mellett Alföldi Róbert, illetve Alekszandar Popovszki rendezését is jelölte a Színházi Kritikusok Céhe a legjobb előadás díjára.
A legjobb előadás díjára Vidnyánszky Attila Bánk Bán című rendezése mellett Alföldi Róbert A salemi boszorkányok, valamint Alekszandar Popovszki Borisz Davidovics síremléke is jelölést kapott.
Miután nyílvánoságra kerültek a jelölések Vidnyánszky levelet írt a kritikusoknak, melyben ideológiai elfogultságra hivatkozva elutasította a jelölést.
A levelet nyílvánoságra hozta a kritikusok céhe:
"Az elmúlt évek sok-sok negatív tapasztalata íratja velem ezeket a sorokat.
Annyi „furcsaság”, szakmailag megkérdőjelezhető, vitatható, politikai, ideológiai indíttatású döntés született e díjak kapcsán, annyiszor írta felül az Önök ideológia elfogultsága előadások esztétikai értékét, annyiszor éltek a büntetés eszközével az Önök „ízlésétől” eltérő politikai, színházi világlátású társulatokkal, rendezőkkel, színészekkel szemben, hogy ezt a jelölést a magam részéről semmisnek tekintem.
Ha van rá mód és lehetőség, kérem, állítsanak más jelöltet az általam rendezett előadás helyére.
Az Önök egyik munkatársa néhány évvel ezelőtt leírta: akikről Önök nem írnak, az nincs is. Megtisztelő volna, ha a jövőben ennek fényében járnának el velem kapcsolatban."
A kritikusok továbbra sem tekintenek el Vidnyánszky jelölésétől. Válasz levelük szintúgy nyílvános.
"Rendezése, a Bánk bán a legjobb előadás kritikusdíjának egyik várományosa. Ez az Ön munkáján kívül a produkció összes többi alkotójának teljesítményét is dicséri. Ezért nem tudjuk teljesíteni szíves kérését: semmi esetre sem tekinthetünk el attól a tényszerű eredménytől, hogy 24 színikritikus szavazata alapján a legjobb három előadás közé került a Nemzeti Színház Bánk bánja.
Mindazonáltal tudomásul vesszük, hogy Ön semmisnek tekinti, és hogy erről mások is tudjanak, készséggel nyilvánosságra hozzuk levelét, amennyiben nincs ellene kifogása."



