Vidák István-életmű-kiállítás nyílt a Vigadóban

Kultúra
  • 2017.08.03. - 03:40

Vidák István népművész hetvenedik születésnapja alkalmából életmű-kiállítás nyílt tegnap a Vigadó Galériában. A Noé bárkáján című, szeptember 10-ig látogatható tárlatot az alkotó feleségével, Nagy Mária nemezművésszel közösen hozta létre.

vidak
(Fotó: Varga Imre)

Céljuk az volt, hogy bemutassák azt a hagyományátörökítő és  -megújító munkát, amely tevékenységüket jellemzi. A két művész életműve három alapvető pilléren nyugszik: kutatás, alkotás, átörökítés, ezeken a fázisokon alapul a tárlat koncepciója is. Vidák István a nemezművészet felelevenítője, a nemezelés oktatásának elindítója, kortárs művészeti alkalmazásának úttörője, a nemezkészítők világtalálkozóinak első szervezője s mint ilyen, világhírű néprajzi gyűjtő és textilművész.

Reklám