A budapesti gyors- és gépíró világverseny mindhárom dobogós helyét magyar versenyző szerezte meg - tájékoztattak a szervezők.
Gyorsírás kategóriában Ferenc Zsuzsa az első, Vicai Erika a második, Árvayné Dani Judit pedig a harmadik helyen végzett; mindhárman parlamenti gyorsírók - olvasható a közleményben. A világbajnokságot július 18. és 24. között rendezték meg Budapesten, harmincöt ország mintegy ötszázötven versenyzőjének részvételével.
A világbajnokságokat kétévente tartják, az idei volt az ötvenedik. Legutóbb negyven éve, 1975-ben érkezett a mezőny a magyar fővárosba.
Ferenc Zsuzsa a 2011-es párizsi világbajnokságon is megszerezte az első helyet.



