Vashegyi György Liszt Ferenc-díjas karmestert választották a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) új elnökévé a szervezet keddi közgyűlésén a Pesti Vigadóban. Fekete Györgyöt tiszteletbeli elnöki címmel tüntették ki a testület tagjai.

Átadták a 2017-es tagozati díjakat
Az MMA építőművészeti díjában idén Szabó László Ybl-díjas építész, a népi építészet kutatója és oktatója részesült. A Film- és Fotóművészeti Tagozat által odaítélt Szőts István-díjat Gelencsér Gábor Balázs Béla-díjas filmtörténész, egyetemi tanár vehette át magas színvonalú szakmai munkájáért.
Az MMA ipar- és tervezőművészeti díját Baliga Kornél Podmaniczky-díjas építész, belsőépítész nyerte el. Az Irodalmi Tagozat Illyés Gyula-díját Kemsei István költő, esszéista és kritikus kapta "szubjektív tárgyiasságot" tükröző műveiért. Az MMA képzőművészeti elismerését Molnár Sándor nyerte el hat évtizedet átívelő művészeti és pedagógiai munkájáért. A díjat a Munkácsy- és Kossuth-díjas festőművész nevében lánya vette át.
Az MMA művészetelméleti elismerését, a Cs. Szabó László-díjat Tóth László irodalom- és művelődéstörténész, költő és műfordító vehette át értékközpontú munkásságáért. A Népművészeti Tagozat Erdélyi Zsuzsanna-díját Küllős Imola, a régi magyar népköltészet kutatója kapta, míg Orosz Adél a Színházművészeti Tagozat elismerését nyerte el, a Liszt Ferenc- és Kossuth-díjas táncművész a díjat egy későbbi időpontban veszi át. A Zeneművészeti Tagozat idén Balázs János Prima és Liszt Ferenc-díjas zongoraművészt, a Cziffra-fesztivál alapítóját ismerte el.



