Újabb díj az 1945-nek

Filmszemle

Kultúra
  • 2017.07.22. - 01:08

Ismét elismerést kapott Török Ferenc rendező 1945 című alkotása, a holokauszttal kapcsolatos művészi alkotásoknak járó Avner Salev Jad Vasem elnöki díjat vehette át az alkotó a 31. Jeruzsálemi Filmfesztiválon.

A dráma 1945 augusztusának egy napját mutatja be Szántó T. Gábor novellája alapján, egy magyar vidéki kisvárosban játszódik, ahová váratlanul két holokauszttúlélő érkezik, felbolygatva az ott élők lelkiismeretét. A szemlére kevés külföldi alkotást hívtak meg, köztük volt a magyar film, amelyet háromszor, telt házzal vetítettek. A távirati irodának Török Ferenc elmondta: mindenkit érdekelt Izraelben, nagyon szeretik, mert úgy érzik, a film új szempontot mutat be. „Mindenki azt kérdezi, miért nem húsz éve készült el ez a film” – tette hozzá.
Reklám