Új elnök a Széchenyi Akadémián

Tisztújítás

Kultúra
  • 2017.11.29. - 00:50

A nemzetközi hírű festőművész, Maurer Dóra lett a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia új elnöke – közölte a testületet alapító Magyar Tudományos Akadémia.

Az ügyvezető elnök Ferencz Győző maradt. A filmes és színművészeti osztály új elnöke Hegedűs D. Géza, új tagja Pintér Béla és Valló Péter lett, a képző- és iparművészeti osztály új elnöke Haász István, új tagja pedig Gerhes Gábor és Zalavári József. Az építőművészeti szekcióba felvették Pelényi Margitot és Vincze Lászlót, az irodalmiba Bartis Attilát, Dragomán Györgyöt és Tompa Andreát, a zenei osztályba Szigetvári Andreát.
Reklám