Verőfényes napsütés indította a fesztivál első napját, aminek meg is lett a hátása, az emberek tömegesen vonultak ki a vízpartra és kezdték kihasználni a fesztivál adta lehetőségeket. Most már az egyetlen problémája a szórakozóknak az volt, hogy melyik sátorhoz menjenek. Ha a gasztronómiáról van szó, akkor érdemes megemlíteni a Vegan Love nevű vegán street food kocsit, ahol az EFOTT-on előszőr lehet vegetáriánus/vegán ételt kapni. Az első nap egyik legkorábban kezdődő koncertjét a magyar pop-zene hipsterei, ByeAlex és a Slepp adták. Amit lenyomtak a srácok a színpadon, sokkal energikusabb volt és dinamikusabb is, mint bármi, amit a stúdióban adtak ki a kezükből. Ezek szerint kettő ByeAlex és a Slepp van: az amit az albumon hallunk és az, amit élőben csinálnak. Ezt követően nyolckor látogatott el a nagyszínpadra az ausztrál elektro-sámán, azaz Dub FX. Talán nincs még egy olyan zenész, aki egymagában (és a loop-pedáljai társaságában) olyan bulit csinál mint ő. Amikor rázendített, az egész tánctér megelevendett. Nagyon hálás előadó, az utolsó percbe beleszorított még egy számot. Egy nagyon erős napot tudhatunk magunk mögött, de nincs idő ezt ízlelgetni, ugyanis a második napon ők jönnek: John Newman, 30y, Wellhello, Konyha, Punnany Massif, Magashegyi Underground stb.