Tárt kapuk az Új Nemzeti Galériában

Áttervezték a Városligeti Petőfi Csarnok helyére 2019-re felépülő múzeumot

Kultúra
  • 2016.12.03. - 00:23

Nyilvánosságra hozta a Városliget Zrt. a lebontás előtt álló Petőfi Csarnok helyére építendő Új Nemzeti Galéria látványtervét. A munka 2017 második felében kezdődhet, és 2019-ben adnák át az 1800 és 1950 közötti egyetemes és magyar képzőművészetnek egyaránt helyet adó intézményt.

Új Nemzeti Galéria 20161203
Földszintjén ingyenes tárlatokkal, kávézóval is várja majd a park látogatóit az intézmény (Forrás: Városliget Zrt.)

Az új látványterven az látszik: a korábbi, strukturált falak helyét simább felületek vették át. A világhírű japán tervezőcsapat, a SANAA – amely megnyerte a nemzetközi építészeti pályázatot – alkotása kilencezer négyzetméter alapterületű lesz, mintegy ezer négyzetméterrel kisebb, mint a Petőfi Csarnok a szabadtéri színpadával együtt. Igaz, jóval nagyobb összterülete és magassága lesz. Sághi Attila, a Városliget Zrt. műszaki igazgatóhelyettese elmondta: az építkezés 71 fát érint, ezek közül hatvanhármat a parkon belül átültetnek, nyolc azonban olyan rossz állapotban van, hogy ez nem lehetséges, ám többszörösen pótolják majd azokat. Az Új Nemzeti Galériába négy oldalról szabad lesz a bejárás, a parkhasználók számára is számos szolgáltatást nyújt majd: a kávézó, ajándékbolt és a közösségi helyiségek mellett az előcsarnokban ingyenesen látogatható kiállítások lesznek.

Reklám