Május 6-án kezdődik a háromnapos Székely Fesztivál a budai Millenárison: a gasztronómiai-kulturális eseményen kézműves termékek mellett néptáncbemutatók és gyerekprogramok is várják a látogatókat.
Második alkalommal rendezik meg Budapesten a gasztrokulturális majálist, a Székely Fesztivált. A május 6. és 8. között zajló eseményre a Millenáris Parkban kerül sor, fővédnöke Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter lesz. A programsorozat célja, hogy erősítse az anyaországi és külhoni magyarság összetartását, szorosabbra fűzze a gazdasági kapcsolatokat, és elősegítse a magyarországi kis- és középvállalkozók egymásra találását – mondta a tegnapi beharangozó sajtótájékoztatón a tárcavezető. A háromnapos rendezvényen a székely kulturális értékeket bemutató felnőtt- és gyerekprogramok mellett székely őstermelők kézműves termékeiből, főként sajtokból, mézekből és vadhúsokból válogathatnak majd a látogatók. Az Erdélyi Pálinka Lovagrend harmincféle pálinkakülönlegességgel készül az eseményre. A gasztronómia programok közül a káposztamaraton emelkedik ki: csaknem harmincezer tölteléket készítenek majd. A gyerekek elfeledett népi mesterségekkel ismerkedhetnek meg a fesztiválon, és megnézhetik a Székelyföldi Legendárium rajzfilmvetítéseit is a moziteremben. A fesztivál már tavaly is a világon szétszóródott székelység, valamint a külhoni magyarság élete, gondolkodása iránt érdeklődők találkozóhelye volt, az idén pedig a közös cselekvés ünnepe is lesz: a szervezők igyekeznek Székelyföld történelmi egyedisége mellett azt is bemutatni, hogy élő kulturális térségről van szó. A vásárt a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes nyitja meg pénteken, a nagyszínpadon aznap Hargita megye, szombaton Kovászna, vasárnap a csángók kulturális kincsei, táncai és zenéi kerülnek középpontba.



