Széchenyi-megemlékezés Nagycenken

Az MTA tagjai rótták le tiszteletüket az államférfi emléke előtt

Kultúra
  • 2016.11.02. - 12:33

A Magyar Tudományos Akadémia alapítására emlékeztek a jelenlegi tagok a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából Nagycenken.

Az MTA 2003 óta minden év november 3-án emlékezik meg arról a napról, amikor 1825-ben Széchenyi István birtokainak egy évi jövedelméből megalapította a Magyar Tudós Társaságot, a Tudományos Akadémia elődjét. Az ünnepség a nagycenki Széchenyi-mauzóleumban vette kezdetét, majd a sopronpusztai Akadémiai Emlékerdőben folytatódott.

Az ünnepségnek külön hangsúlyt adott, hogy az idén megalapult Széchenyi Emlékbizottság az államférfi születésének 225. évfordulójára emlékezve a 2016-os évet Széchenyi Emlékévnek nyilvánította.  

Reklám