A Magyar Tudományos Akadémia alapítására emlékeztek a jelenlegi tagok a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából Nagycenken.
Az MTA 2003 óta minden év november 3-án emlékezik meg arról a napról, amikor 1825-ben Széchenyi István birtokainak egy évi jövedelméből megalapította a Magyar Tudós Társaságot, a Tudományos Akadémia elődjét. Az ünnepség a nagycenki Széchenyi-mauzóleumban vette kezdetét, majd a sopronpusztai Akadémiai Emlékerdőben folytatódott.
Az ünnepségnek külön hangsúlyt adott, hogy az idén megalapult Széchenyi Emlékbizottság az államférfi születésének 225. évfordulójára emlékezve a 2016-os évet Széchenyi Emlékévnek nyilvánította.



