Tizenegy bemutatóval készül a 2016/17-es jubileumi évadára a kecskeméti Katona József Színház, az idén százhúsz éves teátrum ad majd otthont az országos színházi évadnyitónak is augusztus 26-án – mondta Cseke Péter színházigazgató a szombati évadzáró társulati ülésen a távirati iroda tudósítása szerint.
A jövő évadban az öt nagyszínházi, bérletes bemutató között lesz Shakespeare Vízkeresztje, Mohácsi János rendezésében. Szirmai Albert–Bakonyi Károly szerzőpáros Mágnás Miska című operettjét Rusznyák Gábor rendezi, Ray Cooney Család ellen nincs orvosság című darabját Cseke Péter és Szerednyei Béla állítja színpadra. Műsorra tűzik Zsótér Sándor rendezésében Henrik Ibsen Hedda Gabler című drámáját és Szikszai Rémusz koncepciója alapján Szép Ernő Vőlegény című színművét. A kamarateremben Kacsóh Pongrác János vitéze, Schiller Ármány és szerelem című drámája, a stúdióban pedig többek között Csehov Platonovja lesz látható.



