Ma hatvanéves Snétberger Ferenc Kossuth-díjas gitárművész, zeneszerző. Snétberger Ferenc roma zenészcsaládban született, a salgótarjáni zeneiskolában ismerkedett meg a klasszikus gitárral.

Elvégezte a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskola Jazz Tanszakát. Dés Lászlóval és Horváth Kornéllal 1987-ben alapította meg a Trio Stendhalt. Számos albuma jelent meg, munkásságát 2004-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével jutalmazták. A Liszt Ferenc-díjat 2005-ben kapta meg, 2013-ban Prima-díjjal ismerték el, 2014-ben Kossuth-díjat vehetett át. Snétberger Ferenc legközelebb február 22-én a Müpában ad koncertet Phil Donkin bőgőssel és Németh Ferenc dobossal.



