A dél-koreai Csindo megyében lévő Csin-szigetről érkezett női sámánok, énekesek, táncosok, népzenészek is részt vesznek a napokban zajló harmadik Madách Nemzetközi Színházi Találkozón, a MITEM-en, hagyományos sámánszertartásukat szerdán este mutatták be.

A régió zenei és rituális hagyományai a hosszú elszigeteltségnek köszönhetően különösen tiszta és elementáris formában maradtak fenn, és ezt a szertartást Európában még sehol nem mutatták be. A zenészek, táncosok azt a rítust jelenítik meg, amelyben megszabadítják az elhunytat minden keserűségtől és nehezteléstől.



