Ritkaság a MÁV Zenekar hangversenyén

Rózsa Miklós-kettősverseny

Kultúra
  • 2018.03.07. - 00:57

A Frankofón Fesztivál részeként a MÁV Zenekar csütörtök este a Müpában lép fel, Baráti Kristóf hegedűművész és Várdai István gordonkaművész közreműködésével, Csaba Péter vezényletével.

A koncerten elhangzik Mendelssohntól a Hebridák-nyitány és Berlioz Fantasztikus szimfóniája, e két jól ismert darab között pedig Rózsa Miklós (1907–1995) Sinfonia concertante című hegedű–gordonka kettősversenye. Az amerikai filmgyártás talán legnevezetesebb zeneszerzője, többek között a Ben Hur, a Quo Vadis és A bagdadi tolvaj többszörös Oscar-díjas alkotója hangversenytermi darabokat is írt. Az együttes közleménye szerint ezeket nagy mesterségbeli tudás, gazdag fantázia, valamint szülőhazája és a magyar zene iránti mély elkötelezettség jellemzi. Az elhangzó kettősversenye Kodály zenekari műveihez hasonlóan magyar népdalok ihletésére született.
Reklám