Kossuth-díjat vehetett át Péreli Zsuzsa textilművész, keramikus, aki szerint a falikárpit-szövés ellentmond ennek az évszázadnak.
– Hogyan fogadta a hírt, hogy Kossuth-díjat kap?
– Nagyon örültem neki, mert ezek szerint figyelik azt, amit csinálok már elég régóta.
– Mit javasol a fiatal alkotóknak?
– A falikárpit szövése ellentmond ennek a századnak, amelyben a gyorsaság számít. Mindig tisztán kell csinálni a dolgunkat, nem szabad hagyni, hogy megvezessen a hirtelen eredmény, a csillogás.
– Sokan nem tudják, mit csinál egy textilművész, hogyan lehet meghatározni ezt?
– Én festőművész vagyok, csak épp fonalakkal festek. Annyira nem ismerik ezt a műfajt, természetes anyagokból készülnek a képek, selyemből, gyapjúból, némelyiket megalkotni akár egy évig is eltart. Negyven éve nagyon türelmes vagyok.



