Ötvenhat a skanzenban

Szentendre

Kultúra
  • 2017.10.18. - 01:43

Az ötvenes évek mindennapjai és 1956 falusi eseményei elevenednek meg a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban október 21. és 23. között – közölte az intézmény tegnap.

A forradalom évfordulója alkalmából a látogatók valós eseményeken alapuló történelmi játék részesei lehetnek, élő helyszíneken korabeli ruhákba öltözött színészek játéka kelti életre a múltat, a közönség átélheti, mit érzékelt a vidék lakossága az 1956-os eseményekből. Az előadások része az is, ahogy a levert forradalom után egy szál bőrönddel özönlenek nyugat felé a menekülők. Az érdeklődők megismerkedhetnek az ötvenes évek takarékos konyhájával, rongybabát készíthetnek, de a korabeli társasjátékokat is kipróbálhatják, és lesznek tematikus tárlatvezetések is.

Reklám