Ötvenezer látogatója volt a Román Csarnoknak

Jól sikerült az időszaki nyitvatartás

Kultúra
  • 2018.04.03. - 02:09

Csaknem ötvenezren látták a Szépművészeti Múzeum felújított Román Csarnokát, amelyet március 15-én nyitottak meg és tegnapig volt látogatható – közölte az intézmény.

A középkori bazilika belső terét megidéző terem egyedülálló falfestményeinek megújításán majdnem hetven restaurátor dolgozott, 2500 négyzetméter falfelületet alkotott újjá. A Liget Budapest Projekt keretében elvégzett munkálatok során 1500 liter konzerválóanyagot, csaknem száz kiló különböző színű pigmentet, valamint öt és fél kiló aranyat használtak fel. Ezek mellett a múzeumi tér korszerű hűtési-fűtési, valamint világítási rendszert is kapott.

Reklám