Tisztújító közgyűlést tartott a CSEMADOK, a Szlovákiai Magyar Társadalmi és Közművelődési Szövetség október 22-én Nagyfödémesen. Ahol megtörtént az elmúlt négy év értékelése és az új elnökség megválasztására, valamint az új program elfogadása is.

Az 1956-os események előtt való fejhajtást és koszorúzást követően Bárdos Gyula elnök számolt be a négy év alatt elvégzett munkáról. Kiemelte, hogy meg tudták őrizni az ötvenezres taglétszámot, ugyanakkor a működés alapvető feltételének a magyarországi támogatást nevezte. A leköszönő elnök járásonként a legfontosabb programokat bemutatva utalt az évi ötezer, tehát a négy év alatt megvalósult csaknem húszezer rendezvényre, melyek hangulatából a közgyűlésen tablók adtak ízelítőt. Végül ismét megválasztották a Csemadok országos elnökének Bárdos Gyulát, és elfogadták a következő négy év programját, melyben a szórvány és az ifjúság ügye került a középpontba.



