Az ország tizenhat helyszínén huszonnyolc koncert lesz e hónapban a Filharmónia Magyarország OrgonaPont sorozatában.
A szervezet közleménye szerint például augusztus 11-én Budapesten, a belvárosi templomban este nyolc órai kezdettel Szamosi Szabolcs orgonaművész Nyári László és Büttner Orsolya hegedűművészekkel lép fel. Augusztus 16-án, a szegedi Dómban Sebestyén Márta ad koncertet, a pécsi Bazilikában pedig augusztus 25-én Vashegyi György vezényletével a Purcell Kórus és a Határon Túli Magyar Zenészek Szimfonikus Zenekara adja elő A teremtés című Haydn-oratóriumot.