Mesterség

A népi kézművességet oktató négy iskola mutat be tárlatot a Pesti Vigadóban

Kultúra
  • 2016.08.27. - 02:02

A berettyóújfalui, a békéscsabai, a fóti és a győri szakiskola, illetve művészeti iskola népi kézműves növendékeinek és tanárainak legszebb alkotásaiból nyílt tegnap tárlat a Pesti Vigadóban.

12old
(Fotó: Nagy Balázs)

A megnyitón Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke (képünkön balra) úgy fogalmazott: a tárlat meggondolásra késztet arról, hogy milyen lehetséges eszközei lehetnek a hagyomány folytatásának a megváltozott világban. Örömének adott hangot, hogy az élő magyar népművészet ennyire érdekes anyaggal mutatkozhat be a közönségnek. Az ötödik és hatodik emeleti termekben látható, Fohász a mesterségekért című kiállításon egyebek mellett bútorok, bőrdíszműves munkák, kerámiák és fazekastárgyak, lószerszámok, hangszerek, kosarak, ruhák, használati eszközök, szőttesek és nemeztakarók is szerepelnek. A szeptember 25-ig nyitva tartó kiállításon minden pénteken és szombaton 16 órától mesterségbemutatókkal várják az érdeklődőket.

Reklám