Tízmilliós költségből újították föl Békéscsaba egyik legrégebbi házát, a Malomházat (vagy Kovács-malmot). A műemléki védelem alatt álló épület felújítását 2014-ben kezdték meg.
Herczeg Tamás kulturális tanácsnok szerint a műemléki védelem alatt álló épület, amely már az 1810-es években is állt, a lebontástól menekült meg a város közbelépésének köszönhetően. Az István-malomnak is nevezett házban 2005-ben állt le a munka. A házat a Békéscsabai Hagyományőrző Kulturális Kör kezdeményezésére újították föl, az épület üzemeltetését pedig a Csabagyöngye Kulturális Központ üzemelteti majd. Az újjászületett ház a jövőben kiállítóhelyként, közösségi térként és alkotóműhelyként működik majd. A békéscsabai közgyűlés 2015-ben vásárolta meg az ingatlant, és nyolcmillió forintból újíttatta föl. A fennmaradó kétmillió forintos költségeket Békés megyei vállalkozások, képviselők és magánszemélyek fedezték.



